Ekspresja faktur i barw W wyjątkowo słoneczny piątek w Filii nr14 WiMBP odbył się kameralny wernisaż rysunku, fotografii i malarstwa abstrakcyjnego Iwony i Katarzyny Wolińskich. Wystawa matki i córki cieszy się dużym zainteresowaniem.
Wyeksponowane prace przedstawiają różnorodne kształty i znaki istniejące w naturze, przetworzone przez artystki na materię malarską lub rysunkową. Wystawa obejmuje ok. 30 form plastycznych z ostatnich 5 lat. Interesuje je przede wszystkim kolor i faktura, poprzez które przekazują swoje emocje. Tematyką wielu kompozycji jest przeistoczona martwa natura.

Artystki czerpią natchnienie z dnia codziennego. Mają różne doświadczenia życiowe, inne potrzeby, inny system pracy. Również odmienne oczekiwania wobec malarstwa. W pracy używają różnorodnych materiałów (tektury, wysuszonych owoców, sznurków, biżuterii), a także tradycyjnych takich, jak kartka i ołówek. Natura i codzienność to wspólny mianownik ich artystycznych działań.
Ekspozycję Iwony i Katarzyny Wolińskich będzie można oglądać w Filii nr 14 WiMBP do końca czerwca.
Beata Stanek Fot. Kryspin Bober
27-04-2012
/ sprawozdania z tego miesiąca
|