Logowanie
|
|
Zapowiedzi |
|
Wakacjoimaginacje w Miejskim Ośrodku Sztuki Już po raz trzynasty w Miejskim Ośrodku Sztuki odbywają się twórcze warsztaty pn. Wakacjoimaginacje.
Warsztaty mają na celu aktywizację dzieci spędzających wakacje w mieście. Mają kształtować umiejętności współpracy w zespole, stymulować zachowania kreatywne w twórczości plastycznej. Mają być również miejscem, gdzie dzieci poznają formy działalności twórczej, z którymi nie spotykają się podczas zajęć zrealizowanych przez placówki szkolne. W tym roku w projekcie bierze udział ok. 60 dzieci w wieku 7-12 lat.
Oto co w tym roku czeka młodych artystów:
14-18.07.2014 - Rzeki i źródła Warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat godz. 10.00-14.00 Prowadzący: Dobromira Puczyłowska i Przemysław Szydłowski Podczas tegorocznych Wakacjoimaginacji zaprosimy uczestników do udziału w cyklu warsztatów związanych z rzekami i źródłami. Rzekę chcemy potraktować szeroko: jako źródło życia, miejsce zamieszkania wielu organizmów, zwierząt, roślin, ale także jako źródło kultury i cywilizacji: budowanie miast, mostów, rozwój żeglugi, sportów wodnych, miejsce pracy i wypoczynku. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na rozwój Miasta Gorzowa Wlkp., który od początku związany był z Rzeką Wartą.
14.07.2014 r., poniedziałek Mapa życia Co żyje się nad rzeką? A co żyje w rzece? Podczas zajęć stworzymy trójwymiarową mapę fragmentu Warty wraz z jej mieszkańcami. Ile życia w szklance wody? Czy zastanawialiście się kiedyś, co żyje w rzece oprócz ryb i owadów? Jakie organizmy zamieszkują dno rzeki? Poznajcie wrotki, sinice, pantofelka i euglenę, małych mieszkańców rzeki. W trakcie warsztatu zmienimy się w biologów i odkryjemy nowe gatunki mikroorganizmów. 15.07.2014 r., wtorek - ZAPRASZAMY DO PODGLĄDANIA PROCESU POWSTAWANIA PRAC UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ W Parku Wiosny Ludów, dzieci uczestniczące w projekcie będę tworzyć PARK RZEŹBY, poświęcony rzekom. W jednym miejscu powstaną obiekty przedstawiające ludzi, budynki, zwierzęta, które są z rzeką związane. Poznają też magiczne prace Andy'ego Goldsworthy'ego, który pokaże nam, że rzeźby mogą powstawać z bardzo różnych, naturalnych materiałów. 16.07.2014 r., środa Fabryka parostatków Czy wiecie, że kiedyś w Gorzowie, a właściwie w Landsbergu, produkowano parostatki? W trakcie warsztatu otworzymy na nowo fabrykę. Każdy z uczestników wykona swój parostatek. Nadbrzeże marzeń Zaprojektujmy makietę wymarzonego nadbrzeża. Co powinno się na nim znaleźć, aby pasażerowie naszych parostatków miło spędzili czas? Jakie wyposażenie powinien mieć port, aby statki i stateczki mogły zacumować? Co jeszcze mogłoby się znaleźć, aby mieszkańcy miasta chętnie przebywali nad brzegiem? 17.07.2014 r., czwartek Magiczny pejzaż Czy wiecie, że Warta była inspiracją dla Jana Korcza? Podczas warsztatu poznamy twórczość tego gorzowskiego artysty oraz sposób, w jaki malował swoje pejzaże. Stworzymy własny pejzaż przedstawiający Wartę przy wykorzystaniu fotografii. Co niesie rzeka? Rzeka to nie tylko pływające ryby i statki. Podczas warsztatu wykonamy animację poklatkową płynącej rzeki. Damy się ponieść nurtowi wyobraźni, aby stworzyć ruchomy obraz wszystkiego, co niesie rzeka. 18.07.2014 r., piątek Jestem kapitanem na moim statku! Podczas zajęć każdy uczestnik zostanie kapitanem własnego statku, dla którego wymyśli nazwę. Ale żeby nim zostać, trzeba najpierw statek zbudować. Nasze kartonowe statki będą tak duże, że będzie można do nich wejść! Pod moją banderą Poskramiacz rzek czy Niezwyciężony lodołamacz? Każdy statek posiada swoje oznaczenia. Nasze statki będą wyposażone w żagiel, który sami zaprojektujemy oraz wymyślimy własną banderę. 18.07.2014 zapraszamy ok. w godziny ok. 15.15 na wernisaż kończący cykl warsztatów.
21-25.07.2014 - Cztery główne składniki świata Warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat godz. 10.00-13.00 Prowadząca: Agnieszka Graczew-Czarkowska Warsztaty, których celem ma być rozwijanie zdolności poszczególnych osób (w grupie) poprzez umożliwienie twórczych działań. Chodzi o nabywanie wprawy w korzystaniu z posiadanych już, również nabytych w ramach warsztatów, umiejętności. Planowane zdarzenia moją być treningiem twórczego myślenia, działania i okazją do interakcji (działania w \ wobec grupy).
Trening twórczy, który proponuję, może dobrze służyć młodemu człowiekowi w czerpaniu satysfakcji z samego faktu działania, a także w konsekwencji da okazję ku zaobserwowaniu efektów jego pracy. Istotna będzie naturalna konfrontacja jego osoby z innymi o zbliżonych zainteresowaniach, nie posiadająca kontekstu rywalizacji. Indywidualna potrzeba osiągania ciekawych wyników pracy może być wystarczającym stymulatorem, natomiast szansa oglądania twórczości innych osób poszerza tzw. horyzonty. Pragnę skierować uwagę młodych ludzi ku ich, ciągle jeszcze, naturalnej możliwości bycia twórczymi. Jednak część praktyk warsztatowych chcę poświęcić eliminowaniu ewentualnych obaw i przeszkód na drodze twórczych działań. Jako praktyk, z doświadczenia wieloletniej pracy z innymi ludźmi wiem, jak radzić sobie z tym, co nas hamuje. Dlatego warsztaty w swoim charakterze mają być różnorodne; dające okazję ku intelektualnemu, emocjonalnemu i społecznemu rozwojowi.
Każdego dnia będziemy podejmować różne ćwiczenia służące wzmacnianiu kondycji młodego twórcy. Przede wszystkim chodzi o: 1. aktywne słuchanie, 2. nieskrępowane, dynamiczne działanie, 3. nabywanie nowych umiejętności (nie tylko z warsztatu artystycznego), 4. twórcze, kreatywne wypełnianie proponowanych artystycznych zadań, 5. podsumowania, jako rozmowa indywidualna, dyskusja w grupie.
/Agnieszka Graczew-Czarkowska/ 25.07.2014 zapraszamy ok. godziny 14.15 na wernisaż kończący cykl warsztatów.
Miejski Ośrodek Sztuki http://www.mosart.pl
14-07-2014
/ zapowiedzi na ten miesiąc
|
|
Komentarze
brak komentarzy
zaloguj się aby móc komentować ten artykuł..
|
|
|
Kalendarz imprez
|