|
Logowanie
|
 |
| Zapowiedzi |
 |
Tydzień w teatrze Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza widzów na wydarzenia:
"Moralność pani Dulskiej"
30 listopada kończymy projekt XIII Miejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej "Obudź się", w ramach którego graliśmy spektakl "Moralność Pani Dulskiej" dla młodzieży z terenu Miasta Gorzowa Wlkp.
Dramat Zapolskiej powstał prawie 100 lat temu i wydawać by się mogło, że stracił na swej aktualności. Nic bardziej mylnego. "Moralność pani Dulskiej" to fantastyczna komedia z rewelacyjnie napisanymi rolami, to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, to także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę. Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych polskich komedii, dziś można powiedzieć, klasycznych. I nie jest to frazes.
Czy dziś wśród nas nie ma Dulskich? Śmiało "tragifarsę kołtuńską" z początku ubiegłego wieku można nazwać sztuką współczesną, bowiem we współczesnym świecie można spotkać również wyznawców teorii Dulskiej: "Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział". Zapolska demaskowała obłudę moralną, chciwość, rozkład życia rodzinnego. Dziś możemy mówić o patologiach społecznych, o psychicznej przemocy w rodzinie i hipokryzji. Mijają lata a zakłamana moralność niezmienna pozostaje, pełna pogardy dla słabszych i biedniejszych.
30 listopada godz. 17.00 Wstęp wolny dla młodzieży i ich opiekunów z terenu miasta Gorzowa Wlkp.
"Bal w operze"
Po krótkiej przerwie wznawiamy "Bal w operze", najpopularniejszy poemat satyryczny Juliana Tuwima zaliczany do jednych z ostrzejszych i brutalniejszych utworów w jego twórczości. Tuwim piętnuje zachowanie elit dwudziestolecia międzywojennego, poświęcających czas na rauty i przyjęcia. Akcja rozgrywa się jednocześnie w gmachu Opery, na ulicach miasta i okolic dzięki czemu poeta uzyskuje syntetyczny obraz współczesnej mu epoki. "Bal w operze" jest bowiem obrachunkiem ze światem. Poeta krytykuje przede wszystkim elity rządzące.
Dla realizatorów spektaklu Lecha Raczaka i Darii Anfelli istotne było pokazanie kontrastu występującego w społeczeństwie. Zestawienie dnia codziennego toczącego się na przedmieściach z przepychem balu pokazane zostało przede wszystkim za pomocą ekspresji fizycznej aktora, który w tym przedstawieniu jest podstawą.
2 grudnia godz 11.00 i 13.00 3 grudnia godz. 11.00 i 13.00 Cena biletów: normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, szkolny 19 zł
Mikołajkowe Spotkania Baśniowe
Mikołajkowe Spotkania Baśniowe wpisały się już w tradycję gorzowskiego Teatru. Jest to czas szczególnie oczekiwany przez naszych najmłodszych widzów. Każdego roku staramy się stworzyć niezapomniany bajkowy klimat, a wszystko po to, by dzieci czuły się szczęśliwe. W tym roku nasze Baśniowe Spotkania zaczynamy już 4 grudnia. W ramach spotkań zagramy dla was "Królową Śniegu" i "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Po spektaklach zaplanowane jest spotkanie z Mikołajem, który wręczy naszym najmłodszym widzom przepyszny prezent. Szczególnie zapraszamy dzieci 5 i 6 grudnia. W tych dniach oprócz Mikołaja będziecie mogły spotkać Królową Śniegu oraz inne postaci z baśni.
Ewa Kunicka Teatr im. J. Osterwy http://www.teatr-gorzow.pl
30-11-2015
/ zapowiedzi na ten miesiąc
|
| |
Komentarze
brak komentarzy
zaloguj się aby móc komentować ten artykuł..
|
|
 |
Kalendarz imprez
|