Upsite Down Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie zaprasza w sobotę, 9 grudnia 2006 r., o godz. 19:00 do Klubu eMCKa "Magnat" na koncert zespołu Upsite Down. Bilety w dniu koncertu: 8 PLN.
"Dla Upside Down zawsze najważniejsza była, jest i będzie muzyka. Jesteśmy z Bydgoszczy i lubimy się nieźle spocić na koncercie. Nie zajmujemy się zmienianiem świata na lepsze!!! Sami podejmujemy wszelkie decyzje dotyczące zespołu, ale nie określamy się jako kapela niezależna, ponieważ w dzisiejszym świecie to słowo to abstrakcja. W życiu prywatnym jesteśmy zwykłymi konsumentami, pracującymi dla wstrętnych kapitalistów, aby mieć kasę na życie i granie, i niczym nie różniącymi się od milionów młodych ludzi przemierzających codziennie nasze ulice.
Powstaliśmy latem 1992, przez skład przewinęło się 2 wokalistów, 3 perkusistów. Pierwsze kompozycje ocierały się o hardcore z silnymi wpływami kapel Nowojorskich, co zaowocowało kasetą-demo "Złudzenie szczęścia", nagraną we wrześniu 1993 w Bydgoszczy. Teksty są efektem obserwacji i przemyśleń nad sprawami stosunków międzyludzkich oraz sfery duchowej człowieka. Kolejny rok przyniósł zmianę stylu w stronę harmonii połączonej z szybkością. Drugą taśmę, "Legalized", nagraliśmy również w Bydgoszczy, wiosną 1995 roku. Została ona przyjęta dość entuzjastycznie, tym bardziej że w tym czasie Upside Down było jedyną kapelą w kraju, która grała tzw. punk kalifornijski. W tym okresie graliśmy dużo koncertów w całej Polsce z większością znanych punkowych kapel w tym kraju. Supportowaliśmy takie zagraniczne sławy, jak Varukers, Terrorgruppe, Battalion of Saints, Supertouch, King Prawn, 4 Walls Falling.
Rok 1998 przyniósł umowę z wytwórnią MAMI Records, a kolejny materiał, "Do góry nogami", został zarejestrowany w nieistniejącym już, legendarnym studiu "Manta 2" pod okiem czołowego realizatora punkowych produkcji w tym kraju, Smoka z Post Regiment. Płyta utrzymana jest w tempie powyżej 200 bpm, a teksty dotyczą spraw, z którymi styka się każdy młody człowiek wchodzący w "dorosłe życie".
Lata 1999-2000 upłynęły nam pod znakiem komponowania nowych piosenek oraz sporadycznych koncertów. Tym razem głównym celem była poprawa brzmienia i doszlifowanie warsztatów. Aby całość została dobrze wyeksponowana, w marcu 2001 roku wyruszyliśmy do Szwecji (studio Soundlab w Orebro), gdzie nagraliśmy 20 piosenek pod okiem Mathiasa Farma z zespołu Millencolin, czego efektem jest płyta i kaseta "Puzzle", która ukazała we wrześniu 2001 się również pod szyldem Mami Records. Płytę promowała trasa koncertowa wraz z Dezerterem i Abaddonem, oraz teledysk do tytułowej piosenki, który emitowany był w muzycznej telewizji VIVA. Po premierze płyty intensywnie koncertowaliśmy i udzielaliśmy wywiadów dla fanzinów, magazynów muzycznych oraz stacji telewizyjnych i radiowych.
W obecnym składzie (Piotr Boleski - bas, Maciej Brzeziński - bębny, Mariusz Bracikowski - - wokal, Michał Lutrzykowski i Bartek Dębicki na gitarach oraz Krzysztof Kornak - manager) w marcu i kwietniu 2005 zarejestrowaliśmy materiał na kolejną płytę w studiu Taklamakan w Opalenicy. "Master Copy" ukazała się nakładem MAMI rec we wrześniu 2005. Ze względu na obecność drugiej gitary oraz czujne oko produkcyjne Perły z Guess Why, uzyskaliśmy najlepsze dotychczas brzmienie. Płyta zawiera 14 piosenek w różnych klimatach: od melodyjnego hard-core'a przez punk rock do rock&rolla. Aby dochować tradycji kowerowania starych szlagierów tym razem przerobiliśmy Queen "I want to break free". Planujemy trasę promującą na październik i listopad i chętnie wystąpimy w miejscach gdzie jeszcze nas nie słyszano..." (www.upsidedown.pl)
9-12-2006
/ zapowiedzi na ten miesiąc
|