Tancerz i Salome Grodzki Dom Kultury w Gorzowie zaprasza na kolejne już obchody 15-lecia Teatru Kreatury. 9 lutego 2007 r. miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle: monodram "Tancerz Mecenasa Kraykowskiego" w wykonaniu Konrada Stali, oraz "Salome" w wykonaniu Białego Teatru z Olsztyna. Wstęp wolny.
 Monodram "Tancerz Mecenasa Kraykowskiego", w oparciu o opowiadanie Witolda Gombrowicza, wyreżyserował Przemek Wiśniewski. "Bohater TANCERZA, zamiast znienawidzić go - kocha, zamiast pogardzać - wielbi, ponieważ jest zbyt bezsilny, aby mógł przeciwstawić własną rację istnienia racji żywotnego mecenasa. Potwierdza on mecenasa, ponieważ nie może go zniszczyć." /www.kreatury.px.pl/
 Spektakl "Salome", w oparciu o tekst Jana Kasprowicza, wyreżyserowała Janina Tomaszewska. Wystąpią: Marta Andrzejczyk, Alicja Andrzejewska, Izabela Mańkowska- -Salik, Agnieszka Reimus-Zapadka. "Salome" Białego Teatru jawi się jako obraz kondycji człowieka współczesnego, postmodernistycznego. Przedstawiony bohater jest pełen wewnętrznych sprzeczności, doświadczony przez cierpienie. Buntuje się przeciw Bogu i losowi, a jednocześnie poszukuje boskiego ideału, spełnienia, miłości i w imię tych wartości gotów jest do poświęceń i ofiary. Salome to po prostu zwyczajny człowiek." /www.kreatury.px.pl/
fot. Przemek Wiśniewski
9-02-2007
/ zapowiedzi na ten miesiąc
|